Díjazottak

XXIV. ETDK díjazottak

Szekció Név Helyezés OTDK jelölés
Állam- és jogtudomány, jelenkor és nemzetközi kapcsolatok, történelem Csoma Nikol 1 IGEN
  Kajcsa Kriszta 2 IGEN
  Téglás Hunor 2 IGEN
  Balló Hunor 3 IGEN
  Deák-Gabriella Mónika Dicséret NEM
  Balás Brigitta Dicséret NEM
  Horváth Kovács Mátyás, Ambarus-Egyed Ágnes Dicséret NEM
       
Biológia Gagyi Réka-Andrea 1 IGEN
  Pethő Csongor László 2 IGEN
  Simon Lilla 2 NEM
  Szőcs Boróka 3 IGEN
  Erős Nándor 3 NEM
  Rigó Erika Dicséret IGEN
  Fülöp Ábel Csongor Dicséret NEM
       
Művészet, művészettudomány és művészettörténet Vén-Vinceffy Anna 1 IGEN
  Kiss Anna-Ilona 1 IGEN
  Dimény-Varga Fanni 2 IGEN
  Görbe Helga 3 IGEN
  Domokos Ferenc DICSÉRET NEM
       
Filozófia Erőss Réka 1 IGEN
  Ónya Balázs 1 NEM
  Zsupos Norbert 2 NEM
  Kirner Katalin 3 IGEN
  Vencz Balázs DICSÉRET IGEN
       
Fizika Zakariás Etelka 1 IGEN
  Forgacs Péter 2 NEM
  Gergely Tamás 3 NEM
  Rusu András Pál Dicséret IGEN
       
Földrajz és geológia Kicsi Anna Réka 1 NEM
  Ilona Judit 2 IGEN
  Vinkler Zsófia - Kincső 3 NEM
  Orbán Alexandra, György Anetta DICSÉRET NEM
       
Gyógypedagógia Madaras Mónika 1 IGEN
  Simófi Dóra 1 IGEN
  Nagy Nikoleta 2 NEM
  Simon-Kerekes Eszter 3 NEM
       
Gyógytorna, testnevelés és sport Telekfalvi Krisztina 1 IGEN
  Bege Eszter 2 IGEN
  Kelemen Avar 3 NEM
  Farkas Gellérd 3 NEM
  Kirmájer Ottó DICSÉRET NEM
       
Informatika I. elméleti módszerek, kísérletek, szimulációk Antal László 1 IGEN
  Hegyi Boglárka 2 NEM
  Galiger Gergő 3 NEM
       
Informatika II. innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások Antal Krisztián-Tamás, Réthi-Anita Bella 1 IGEN
  Szabó Albert Balázs, Márton Szilárd 1 IGEN
  Lukács Hunor-István 2 IGEN
  Máté Zsolt 3 IGEN
  Nagy Edward Szilárd 3 IGEN
  Budai Sámuel Dicséret NEM
       
Kémia I-II.: Biokémia és szerves kémia; Analitikai, fizikai és szervetlen kémia Trufán Boglárka 1 IGEN
  Lázár Aletta 2 IGEN
  Gyéresi Ibolya-Kreszcencia 3 NEM
  Lukács Noémi Borbála Dicséret NEM
       
Újságírás és kommunikáció Molnár Boglárka 1 IGEN
  Görbe Helga 2, Különdíj IGEN
  Lukács Laura Klára 2 NEM
  Mátyás Orsolya 3, Különdíj IGEN
       
Közgazdaság és gazdálkodástudomány I: Marketing Forró Kinga 1 IGEN
  Darvas Andor, Valkai Tímea 2 IGEN
  Kardos Anna-Adrienn 3 IGEN
  Győrfi Tímea 3 IGEN
  Simpf Jennifer DICSÉRET NEM
  Kristó Tímea-Szilárda DICSÉRET NEM
  László Laura DICSÉRET NEM
  Pávai-Marossy Zsófia-Réka, Vernes Anita-Beatrix, Kovács Alpár-Botond DICSÉRET NEM
       
Közgazdaság és gazdálkodástudomány II: Menedzsment Kelemen Kincső 1 IGEN
  Bartalis Balázs 2 IGEN
  Hetzke Márk 2 IGEN
  Varga Edit Ágnes 3 IGEN
  Kovács Brigitta 3 IGEN
  Szőke Dóra, Szekely Evelin Beáta DICSÉRET NEM
  Dombi Evelin Rozália DICSÉRET NEM
  Costiniuc Norbert-Dániel   IGEN
  Viszkok Bence   IGEN
       
Közgazdaság és gazdálkodástudomány III: Bank és pénzügy Boga Balázs 1 IGEN
  Petres Kincső 2 IGEN
  Márton Gergely 3 IGEN
  Virág Tímea Vanda, Hölgyes Orsolya Dorottya Dicséret IGEN
       
Kulturális turizmus Csavar Enikő 1 IGEN
  Molnar Istvan-Zoltan 2 IGEN
  Györfi Laura 3 NEM
       
Magyar irodalom I-II.: A középkor és a kora újkor irodalma és Klasszikus magyar irodalom és 18–19. századi világirodalom Jakab Júlia 1 IGEN
  Kozma Eliz-Timea 2 IGEN
  Biró Kinga Brigitta 3 IGEN
  Tóth Emese Dicséret NEM
  Gál Leonóra Különdíj NEM
       
Magyar irodalom III.: Modern és kortárs irodalom, irodalomelmélet Fekete Hanga, Kovács Péter Zoltán 1 IGEN
  Szekernyés Tünde 2 IGEN
  Csepi Dóra 3 IGEN
  Császár Tímea 3 IGEN
  Laczkó Emőke    
       
Matematika és módszertan Tőtős György 1 IGEN
  Miklosi Roland-Botond 2 NEM
  Baja Zsolt 3 NEM
  Virág Márta DICSÉRET IGEN
  Köncse Balázs DICSÉRET NEM
       
Néprajz Vadas Hanga Napsugár 1 IGEN
  Hegedűs Blanka Ilona 2 IGEN
  Beke András 2 IGEN
  Takács Zoltán 3 IGEN
       
Pedagógia I., Pedagógia II.:Tanulás- és tanításmódszertan Tamás Tihamér Levente 1 IGEN
  Mihály Gyopár- Henrietta 2 IGEN
  Stallenberger Mónika 3, Különdíj NEM
  Simó Andrea Dicséret NEM
  Jádi Alexandra Dicséret NEM
       
Pszichológia I. Szociál és iskolapszichológia Köteles Nikolett 1 IGEN
  Bőck Laura - Brigitta 2 IGEN
  Gál Brigitta 2 IGEN
  Tüzes-Bölöni Noémi 3 NEM
  Hompot Orsolya 3 NEM
  Kolumbán Pál DICSÉRET NEM
       
Pszichológia II. Kognitív pszichológia Orza Blanka 1 IGEN
  Kopacz Kinga-Boróka 1 IGEN
  Kocsis Viktória 2 IGEN
  Keresztes Mária-Gertrúd 2 IGEN
  Tátrai Henrietta 3 IGEN
  Bódi Magor-Örs 3 IGEN
  Kurunczi Enikő DICSÉRET IGEN
  László Boglárka DICSÉRET IGEN
  Péntek Vivien DICSÉRET IGEN
       
Szociális munka, szociológia és antropológia Nagy Noémi 1 IGEN
  Szopos Edina- Cecília 1 IGEN
  Számel Kata Viola 2 NEM
  Bocz Henrietta Nóra 3 IGEN
  Gegő Virág DICSÉRET NEM
       
Teológia I-II : Protestáns teológia és Római Katolikus teológia Bíró Beatrix 1 IGEN
  Biró István 2 IGEN
  Monda Sándor 3 IGEN
  Páll Emese-Zsuzsanna Dicséret IGEN
  Balogh Dávid   IGEN
  Péter Györgyi László   IGEN
  Gombár Sándor   IGEN
  Nagy Norbert   IGEN
  Ambrus Mózes   IGEN
  Dani Orsolya   IGEN
       
Területfejlesztés, turizmus Héjja Barbara 1 IGEN
  Mészáros Boglárka-Ágnes 2 IGEN
  Kamenitczky Anna 3 NEM
       
Zeneművészet és zenetudomány Vajas Gréta 1 IGEN
  Jakab Árpád 1 IGEN
  Jenei Brigitta-Deborah 2 IGEN
  Farkas Boglárka DICSÉRET NEM
       
Humán erőforrás Füleki Zsófia 1 NEM
  Becsky Panna 2 NEM
  Reinbold Sarolta 2 NEM
  Székely Adrienn 3 NEM

Őszi ETDK Díjazottak

Szekció Név Díj OTDK nevezés
Biológia Tifán Sára 1 IGEN
Biológia Papp Edgár 2 IGEN
Biológia Őry Inez 3 IGEN
Biológia Szép Evelin Dicséret IGEN
 
Bölcsészettudomány Ambrus Dorottya 1 IGEN
Bölcsészettudomány Kusztos Anna 1 IGEN
Bölcsészettudomány Kapdebo Eliz 2 IGEN
Bölcsészettudomány Moga Petra 2 IGEN
Bölcsészettudomány Szmutku Melinda 3 IGEN
Bölcsészettudomány Biró Kinga Brigitta 3, Különdíj  
Bölcsészettudomány Fenyő Dániel

Dicséret, Különdíj

 
 
Fizika Lipcsei Sándor 1 IGEN
Fizika Kandrai Konrád 1 IGEN
Fizika Márton Ildikó-Beáta 3 IGEN
Fizika Vass Réka - Eszter Dicséret  
Fizika Gergely Attila Dicséret  
 
Földrajz Ilona Judit, Kacsó Péter, Lukács Bálint, Szabó Ákos 1 IGEN
Földrajz Bálint Alíz Kamilla 2 IGEN
Földrajz Chelaru Ramona, Csere-Nagy Stefánia, Vécsei Szabolcs, Biró Szilárd-Zakariás 3  
Földrajz Kasza Lilla Dicséret  
 
Geológia Lőcsei Zsolt 1 IGEN
Geológia Balázs Beatrix-Boglárka 2 IGEN
Geológia Matei Gabriel-Andrei 3  
Geológia Ádámcsik Árpád D  
 
Kémia Kiss Etelka 1 IGEN
Kémia Fülöp Anita-Petra 2 IGEN
Kémia Iamandi Karina Veronika 3  
 
Közgazdaság- és gazdálkodástudomány Magyari Tünde 1 IGEN
Közgazdaság- és gazdálkodástudomány Nagy Gábor Albert 2 IGEN
Közgazdaság- és gazdálkodástudomány Fülöp Péter 3 IGEN
Közgazdaság- és gazdálkodástudomány Bolog Monica 3 IGEN
 
Pedagógia és pszichológia Orza Blanka 1 IGEN
Pedagógia és pszichológia Zsámbok Emese-Mária 2 IGEN
Pedagógia és pszichológia Kopacz Kinga-Boróka, Bódi Magor-Örs 2 IGEN
Pedagógia és pszichológia Korpos Szilvia 3 IGEN
Pedagógia és pszichológia Tokaji Balázs András Dicséret  
 
Teológia Vass Lehel 1 IGEN
Teológia Biró István 2 IGEN
Teológia Nagy Norbert 3 IGEN
Teológia Demeter Henrietta Dicséret IGEN
Teológia Tinca Richard   IGEN
 
Társadalomtudományok és művészet Siklódi Lehel 1 IGEN
Társadalomtudományok és művészet Vaida Cynthia 2 IGEN
Társadalomtudományok és művészet Prezsmer Bernadett 3 IGEN
Társadalomtudományok és művészet Condrea-Ilyés Ágnes 3 IGEN
 
Történelem és jelenkor Bacsa Ildikó Eszter 1  
Történelem és jelenkor Pintér Tamás 2  
Történelem és jelenkor Raposa Vivien Kitti 3  
Történelem és jelenkor Szabó Zsolt   IGEN

 

 

Tavaszi ETDK Díjazottak

1. Állam- és jogtudomány, szociológia és antropológia:

1 Díj:  Molnár Eszter

2. Díj: Mihály Borbála

3. Díj: Horváth Kovács Mátyás

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Molnár Eszter

2. Biológia és gyógytorna

I. díj  Erős Nándor

II. díj Dénes Anna

III. díj Gyenge L. Ervin

Dicséret :Szatmári Éva és

  Antal Orsolya Mária

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Erős Nándor, Dénes Anna, Gyenge L. Ervin, Szatmári Éva, Antal Orsolya Mária

3. Dramaturgia, zene és zeneelmélet

I. díj  Fülöp Márton Lóránd

II. díj Jánó Kinga

III. díj Jakab Árpád

Dicséret Kovács Eszter

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Fülöp Márton Lóránd, Jánó Kinga

4. Informatika I.: elméleti módszerek, kísérletek, szimulációk & Matematika

I. díj  Bándi Nándor és Tunyogi Rudolf

        Gál Róbert Rudolf

II. díj Szallós Kis Csaba

III. díj Bajcsi Anna

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Bándi Nándor és Tunyogi Rudolf, Gál Róbert Rudolf, Szallós Kis Csaba, Bajcsi Anna

5. Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások

I. díj  Sala Csaba Krisztián

II. díj Király István és Cseke Alpár

          Orbán Erik

III. díj  Domokos Bernat és Vad Bertalan

            Ujvári Anna és Kovács József

Dicséret  László Norbert, Mekker Krisztián és Erdőközi Virág

                 Tamás Andrea és Rozsnyai Tamás

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Sala Csaba Krisztián, Király István és Cseke Alpár, Orbán Erik

6. Kémia és fizika

I. díj  Schneider Bence

         Ravasz Alpár

II. díj Kuki András

III. díj  Csillag Lehel

           Farkas Noémi-Izabella

Dicséret Inczefi Róbert-Attila

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Schneider Bence, Ravasz Alpár, Kuki András, Csillag Lehel

7. Klasszikus magyar irodalom és 18–19. századi világirodalom és néprajz

I. díj  Asztalos Veronka-Örsike

         Nagy Krisztina

II. helyezés  Vojnics Rogics Réka

III. díj  André Mária Irén

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Asztalos Veronka-Örsike, Nagy Krisztina

8. Menedzsment

I. díj   Éltes Rita

          Kelemen Kincső

II. díj Csíki Ottó

III. díj  Nagy Miriám

           Boga Izolda

Dicséret  Elek Melisa Brigitta

                Kozma Nóra

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Éltes Rita, Kelemen Kincső, Csíki Ottó, Nagy Miriám, Boga Izolda, Elek Melisa Brigitta, Kozma Nóra

9. Marketing és pénzügy

I. díj  Pop Rebeka Anna

         Bukur Tamás

II. díj  Vizeli Ibolya

           Breier Andrea

III. díj  Lázár Beáta

           Bardóczi Beáta

Dicséret   Jakó Zsolt

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Pop Rebeka Anna, Bukur Tamás, Vizeli Ibolya, Breier Andrea, Bardóczi Beáta

10. Modern és kortárs irodalom, régi irodalom, irodalomelmélet és magyar nyelvtudomány

I. díj  Kovács Péter Zoltán

         Iszlai Ede

II. díj János Tamás

III. díj Kacsó Anett

Dani Orsolya

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett:Kovács Péter Zoltán, Iszlai Ede, János Tamás

 

11. Pedagógia:

II. díj  Márton Enikő

Lukács Johanna Ildikó

III. helyezés  Major Tünde Kármen

Dicséret Molnár Helén Tímea

Barta Noémi

Széll Anita

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett:  Márton Enikő

12. Pszichológia I.: Szociál-iskolapszichológia

I. díj  Komáromy Zsuzsa

II. díj Fülöp Noémi, Varga Dorottya

III. díj Boni Zsuzsánna, Péter Anikó

Dicséret 

Tóth Katinka

Barabási Madár Tímea

Keresztes Gertrúd és Köteles Nikolett

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett: Komáromy Zsuzsa, Fülöp Noémi, Varga Dorottya, Boni Zsuzsánna

13. Pszichológia II.: Kognitív pszichológia

I. díj   Kovács Emma Villő, Egresi Melinda Beatrix

II. díj Nemes Andrea, Vörös Renáta Regina

III. díj Majos Beáta, Veress Emőke

Dicséret

Székely Réka Erzsébet, Tüzes-Bölöni Noémi

Különdíj

Tüzes-Bölöni Noémi

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett:  Kovács Emma Villő, Egresi Melinda Beatrix, Nemes Andrea, Vörös Renáta Regina, Majos Beáta, Veress Emőke, Tüzes-Bölöni Noémi

14. Társadalomföldrajz

I. díj  Magyari Mátyás

II. díj Héjja Barbara

III. díj Mészáros Boglárka Ágnes

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett:

Magyari Mátyás és Héjja Barbara

15. Történelem és protestáns teológia

I. díj  Tóth Krisztián, Buzás Erika

II. díj Bartos Elekes Imre

II. helyezés Varga Tímea

III. díj Soós Kázmér

III. helyezés Zsindely Borbála Rózsa

Dicséret

Beres Kinga Renáta

Főldvári Debora

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett:

Tóth Krisztián, Buzás Erika, Bartos Elekes Imre, Beres Kinga Renáta és Főldvári Debora

16. Újságírás és kommunikáció

I. díj  Mészáros Ferencz

II. díj Lőrincz Anna

III. díj Domokos Zsófia

Dicséret

Pilbáth Kincső

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK) részvételi jogot szerzett:  Mészáros Ferencz, Lőrincz Anna, Domokos Zsófia, Pilbáth Kincső

 

XXII. ETDK díjazottai

Szekció Név Dolgozat címe Díj OTDK
Biológia Szőcs Emőke A limfoid follikulusok cortexének karakterizálása és kialakulása a bursa Fabricii-ben 2 igen
Biológia Soós Ádám A limfoid follikulusok cortexének karakterizálása és kialakulása a bursa Fabricii-ben 2 igen
Biológia Veres Róbert Táplálék-hálózatok stabilitásának vizsgálata: a nagy hálózatok fejezete 3 igen
Biológia Erős Nándor

LIFE-projektek lehetőségei és tanulságai az ember-medve együttélés elősegítésében Hargita megye kultúrtájain

  igen
Biológia Tompa Bernát Növényi életműködések változásai természetes felületi védőanyag hatására 1 igen
Dramaturgia és Filmelmélet - Filmművészet Boldizsár Laura Mária Út az örökbefogadásig – Mészáros Márta filmje alapján Dicséret  
Filozófia Marin Diana - Karola Az önreflexív autoritás kérdése a Seidl-filmekben 1 igen
Filozófia Szilágyi Botond A marxi történelemfilozófia 2 igen
Fizika Józsa Máté Élet és evolúció metabolikus hálózati modellezése 1 igen
Fizika Gergely Attila Pislákoló gyertyalángok szinkronizációja 1 igen
Fizika Inczefi Róbert-Attila Brown-mozgás tanulmányozása molekuláris dinamika szimulációk segítségével 3 igen
Földrajz Simó Orsolya Hideg vizű gejzírszerű jelenségek a Keleti-Kárpátokban 1 igen
Földrajz Gábor Ibolya Hideg vizű gejzírszerű jelenségek a Keleti-Kárpátokban 1 igen
Földrajz Gombos László József Talajvízforrások minőségi állapota Kolozsvár környékén 2 igen
Földrajz Bálint Alíz Kamilla Hevenesi-féle térképek névrajzi összehasonlító elemzése 3 igen
Földrajz Magyari Mátyás Hevenesi-féle térképek névrajzi összehasonlító elemzése 3 igen
Földrajz Chelaru Ramona Miről árulkodnak a Rozsda-szakadék peremén lévő fák évgyűrűi? 3 igen
Földrajz Derzsi Szabolcs Zsolt Kolozsvár kén-dioxid-szennyezettségének vizsgálata zuzmók által Dicséret igen
Geológia Szígyártó Ottilia A Rheic-óceáni maradványok az Almás-hegységben (Déli-Kárpátok) 2 igen
Geológia Balázs Kitti Bernadett A Rheic-óceáni maradványok az Almás-hegységben (Déli-Kárpátok) 2 igen
Geológia Balázs Beatrix Boglárka A Rheic-óceáni maradványok az Almás-hegységben (Déli-Kárpátok) 2 igen
Geológia Szalay Roland Gázömlések valós idejű vizsgálata és térképezése a Keleti-Kárpátokban 3 igen
Geológia Csomai Dávid A Pannon-medence északkeleti peremének késő-miocén üledékképződési modellje Dicséret igen
Gyógypedagógia Csergő Kinga Legózzunk MÁSként! Specifikus tanulási zavarok prevenciós programja 1 igen
Gyógypedagógia Petkes Zsuzsánna Orsolya Speciális nevelési igényű és ép gyerekek közös érzékenyítése a másság elfogadására a szerepjáték módszerével 2 igen
Gyógypedagógia Molnár Brigitta Hogyan írjuk: J vagy Ly? (Helyesírási problémák kiküszöbölése Dobble-val) 3 igen
Gyógypedagógia Balázs Regina Kukucskálok. ASD gyermekek zenei pszichomotoros fejlesztőprogramjának hatása a szociális képességeikre 3 igen
Gyógypedagógia Bálint Csenge Beilleszkedési nehézségek és a szociális képességek kapcsolata óvodás gyerekek körében Különdíj igen
Gyógytortna - Testnevelés és Sport Sibianu Andrea Figyelemfejlesztés gyógytorna által óvodáskorban 1 igen
Gyógytortna - Testnevelés és Sport Oláh Réka Szétnyílt hasizom rehabilitációja LoveYourBelly módszerrel várandósság után 2 igen
Informatika I.: elméleti módszerek, kísérletek, szimulációk Lőrincz Szabolcs Botond Disztorziókorrekció neurális háló alkalmazásával 1 igen
Informatika I.: elméleti módszerek, kísérletek, szimulációk Kovács Patrik Funcjet, a függvények világa 2 igen
Informatika I.: elméleti módszerek, kísérletek, szimulációk Kádár Norbert Dalfelismerés ujjlenyomat-készítő algoritmussal 3  
Informatika I.: elméleti módszerek, kísérletek, szimulációk Sütő Ágoston Egyenletek, lépésről lépésre Dicséret  
Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások Máthé Orsolya Woody. Nyílászárók tervezésére és gyártására alkalmas szoftverrendszer 1 igen
Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások Miklós Botond Woody. Nyílászárók tervezésére és gyártására alkalmas szoftverrendszer 1 igen
Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások Heim László Valós Idejű Stratégiai Játék Programozóknak 1 igen
Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások Szász Kata Blood Notes: Véradással kapcsolatos információs rendszer és mobilalkalmazás a véradók számára 2 igen
Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások Hegedüs Hunor Blood Notes: Véradással kapcsolatos információs rendszer és mobilalkalmazás a véradók számára 2 igen
Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások Mikes - Jakab Csaba MERX: általános szoftverrendszer termékspecifikációk megjelenítésére mobileszközökön 3 igen
Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások Döngölő Zsolt Bookta: Online könyvesboltok bányászására és csoportos rendelésre alkalmas szoftverrendszer. Dicséret  
Informatika II.: innovatív számítástechnikai termékek, alkalmazások